Argjentina nuk mundet të bëjë asgjë kur në formacion nuk është Lionel Messi. Ai është i suspenduar për katër ndeshje moslojë dhe kjo ndikoi në masë të madhe në humbjen e “gauqosëve” 2:0 nga Bolivia në kualifikimet për botërorin 2018.
Mungoj edhe supersulmuesi tjetër Gonzalo Higuain që nuk u paraqit për shkak të kartonit të kuq, derisa Kun Aguero ishte në stol, mirëpo forma e tij nuk është e mirë, andaj mos ftesa e Mauro Icardit dhe lëndimi i Paulo Dybala ndikuan shumë tek argjentinasit.
Arce dhe Moreno ishin golashënuesit e Bolivisë që më shumë prishi punë pasi gjasat të kualifikohen ne Rusi janë minimale.

Artikulli paraprakSpanja fitoi ndaj Francës, gjyqtari protagonist me videoshikim
Artikulli tjetërBrazili është në Rusi, “kariokët” e jashtëzakonshëm