Presidenti i klubit Chapecoense, David Plinio de Nes, katër muaj pas katastrofës ajrore ku humbën jetën 95% e klubit Brazilian, ka treguar të vërtetën se cilat klube (të vetmet) i ofruan ndihmë e jo siç flitej nëpër mediat e ndryshme botërore.
Barcelona ka qenë skuadra e parë që na ka ofruar para dhe një ndeshje miqësore në kuadër të Trofeo Joan Gamper, dhe në njërën apo mënyrën tjetër është solidarizuar me ne.
Të njëjtën n aka ofruar edhe klubi italian Roma, por kemi një orarë shukmë të ngjeshur pothuajse tre ndeshje për një javë, andaj shumë vështorë se mund t’i realizojmë këto ndeshje, tha de Nes, por duke iu falënderuar me zemër këtyre dy klubeve evropiane.

Artikulli paraprakConte u tregon diçka zyrtarëve të Interit
Artikulli tjetërBarazim në supersfidën Skënderbeu-Kukësi, gëzon Partizani