Të shtunën dhe të diellën në stadiumin “Riza Lushta”, në Mitrovicë, do të zhvillohen ndeshjet e barazhit që do përcaktojnë fatin e skuadrave që do të luajnë edicionin e ardhshëm në Superligë.

Ndeshjet do të luhen nga ora 16:00, pasi është bërë një ndryshim pasi më heret ishin lajmëruar në ora 16:30.

E shtunë 3 qershor ora 16:00

Ferizaj – Vllaznia Pozharanit

E Diel 4 qershor ora 16:00

Drita – Dukagjini

Artikulli paraprakPas Kessie, Milan të hënën godet sërish në merkato
Artikulli tjetërBayern nderon ish-kapitenin Lahm, hyn në “Hollin e Famës”