Një ngjarje e pazakontë i ka ndodh mesfushorit spanjoll të Chelsea, Cesc Fabregas.
Në një park të Londrës ku është rreptësisht e ndaluar loja me top, ai pa dashje ka qëlluar në kokë një foshnje gjashtë muajshe që ishte në dorë të nënës së tij.

Foshnja quhet Mark, dhe nëna e tij për shkak të goditjës që mori menjëherë er dërgoi në spital, ndërsa ka kërkuar nga lojtari i Chelsea që t’ia paguaj shpenzimet prej 540 funte.
Kjo nuk është e tëra sepse nëna e Mark ka deklaruar se në rast që fëmiju i saj do të ketë probleme shëndetësore, Fabregas do t’ia paguaj dëmshpërblimin tërë jetën.

Artikulli paraprakFOTO/ Tifozët e Beshiktashit ‘djegin’ Francën për Ramush Haradinaj
Artikulli tjetërMan. United nuk arsyetoi epitetin e favoritit! Barazoi me “mbretërit” e Belgjikës