Sulmuesi në top form i Napolit, Dries Mertens, dukët se do të vazhdojë kontratën me Napolin edhe pse ofertat nga klube të mëdha evropiane s’kanë të ndalur, shkruan “Korneri.net”.

Sipas mediave italiane, Napoli dhe Mertens janë pajtuar për të gjitha rreth kontratës së re, mirëpo telashe është duke sjellur gruaja e sulmuesit belg, e cila kërkon ambient tjetër dhe jetë më atraktive se sa kjo aktualja në Napoli./Korneri.net.

Artikulli paraprakSuso – Milan, gjithçka është e konfirmuar….
Artikulli tjetërIsco – Real Madrid, ky është lajmi i fundit….