Dries Mertens është golashënuesi më i mirë në historinë e Napolit.

Me golin e shënuar në gjysmëfinalen e dytë të Coppa Italia kundër Interit, belgu i shkëputet legjendës tjetër Marek Hamsik, duke shkuar në 122 gola me fanellën e klubit napolitan, përcjell Korneri.net

Sllovaku për më shumë se një dekadë sa luajti te Napoli pati shënuar 121 gola, ndërsa Diego Armando Maradona tashmë renditet  në vendin e tretë në 115.

“Ciro the legend”  festohet nga Napoli, i cili së shpejti do të rinovojë kontratën e tij. Numri 14-të i Napolit dukej se ishte shumë afër transferimit te Interi dhe atë me parameter zero, dhe  në vend të kësaj ai vendosi të qëndrojë aty  ku u bë legjendë. /Korneri.net

Artikulli paraprakNjë tifoz që hyri në fushë, ndali ndeshjen Mallorca-Barcelona!
Artikulli tjetërMilan afër një tjetër talenti pas atij Kalulu