Pas mesnatës është mbyllur afati kalimtar për lojtarë në Evropë.

Klubi që ka shpenzuar më së shumti gjatë kësaj vere në Premierligë, dhe në përgjithësi në ligat e Evropës, ka qenë Manchester City.

Ekipi i Pep Guardiolas kanë shpenzuar 213 milionë euro për përforcime.

Shpenzimet për përforcime

Premierligë:

Manchester City – 213 milionë euro

Manchester United – 185 milionë euro

Chelsea – 146 milionë euro

Arsenal – 113 milionë euro

Artikulli paraprakZyrtare: Garay për 4 vjet te Valencia
Artikulli tjetërHart: Ja pse vendosa të largohem nga “Cirku” Premier League