Theo Hernandez do të jetë përforcimi i parë i Real Madridit në afatin kalimtar të verës.
Mbrojtësi i majtë që këtë sezon luajti te Alaves, ka vendosur për skuadrën e re.

Ai ka aritur marrëveshje me Real Madridin dhe ka kryer edhe testet mjekësore.
“As” shkruan që Reali do të paguajë klauzolën e Theos dhe do të zyrtarizojë transferimin pas finales së Kupës së Spanjës mes Barcelonës dhe Alaves më 27 maj.

Artikulli paraprakMe Barcelonën “kërkah hiq”: Ylli katalan e provon fatin në poker
Artikulli tjetërSkandaloze/ Motta e Ronaldinho bënin orgji dhe dhunonin Krkicin