Legjenda e Gjermanisë, Lothar Matthaus mendon se Bajerni i Mynihut duhet ta transferojë yllin e Arsenalit, Alexis Sanchez.

“Sanchez është një lojtar i madh, ai do të ishte një nënshkrim i mirë për Bayernin. Sanchez mund të luajë në qendër të mesfushës dhe në krahë”, tha Matthaus për AZ.
Kujtojmë që Sanchez ka një kontratë me “Gunners” deri më 2018.

Sanchez nuk është i lumtur në Arsenal, dhe gjatë verës mund të gjejë një ekip të ri pasi kiliani kërkohet nga Chelsea, Juventus, Inter dhe PSG.

Artikulli paraprakNapoli përforcon portën nga Juventus!
Artikulli tjetërMediat italiane: Pioli paraqiti dorëheqjen, por nuk….