Afati kalimtar i janarit është më katër janar dhe deri më tani shumë prej skuadrave të elitës së futbollit kosovar kanë përfunduar misionin e përforcimeve, ndërkohë që disa të tjera ende nuk kanë filluar, shkruan “Gazetasheshi”.

Në këtë drejtim, Ferizaj ka kryer numrin më të madh të përforcimeve së bashku me Dritën e Hajvalinë që në rradhët e saj ka afruar një numër të madh të futbollistëve të rinj, kryesisht nga ekipet juniore.

Këto janë të gjitha transferimet e skuadrave elitare të futbollit kosovar:

KF Trepça ’89: Enis Manxholli nga KF Trepça; Demir Avdiç nga FK Zlatibor Cajetina;
Bujar Rama nga KF Trepça.

KF Llapi: Arleison Martinez dhe Cristian Valencia Mosquera nga Kolumbia; Mirlind Daku nga KF Hajvalia; Qëndrim Dautaj nga KF Gjilani.

FC Prishtina: Ilir Blakçori ?

KF Feronikeli: Labinot Osmani nga FC Prishtina; Yll Hoxha nga FK Vllaznia; Faton Maloku nga KF Gjilani.

KF Besa: Lapidar Lladrovci si lojtar i lire; Fisnik Zuka nga KF Shkupi.

KF Gjilani: Nuk ka

FC Liria: Algas Çoçaj nga Jezero (Plave); Fillim Guraziu nga KF Hajvalia;

KF Drenica: Dukagjin Gashi nga Besa

KF Ferizaj: Shpëtim Babaj nga KF Hajvalia; Dardan Miftarin nga FC Dardania Lausanne; Milan Ristovskin nga Teteksti; Elbasan Gashi nga KF Hajvalia; Florent Papuçi nga KF Besa;
Lavdrim Skenderi nga Renova;

FC Drita:Qëndrim Sejdiu nga KF Hajvalia; Armend Kastrati nga KF Hajvalia; Gëzim Gashi nga KF Hajvalia; Betim Halimi nga KF Hajvalia; Përparim Livoreka nga KF Feronikeli.

KF Trepça: Bajram Zuqaku nga KF Vushtrria; Pleureat Hajdini nga Trepça ’89?

KF Hajvalia: Aid Zeqiri nga FC Prishtina; Lulzim Nezir nga KF Ulpiana; Armend Misini nga KF 2 Korriku;Toni Salihu nga FC Drita;Arbër Tafa nga KF 2 Korriku;Toni Salihu nga FC Drita; Blerti Rashiti nga FC Drita; Dijon Krasniqi nga KF Vëllaznimi; Arben Bashota nga KF 2 Korriku; Blend Ramadani nga KF Ramiz Sadiku; Bers Ramadani nga FC Drita;
Burim Hoxhaxhiku nga KF Rilindja; Albin Beqiri nga KF Rilindja; Flamur Dulahu nga KF Ramiz Sadiku; Lulzon Ahmeti nga KF Vushtrria; Riad Krasniqi nga KF Vushtrria; Shpat Tabaku nga KF Vëllaznimi; Valmir Sopa nga KF Vushtrria.

Artikulli paraprakShënoi dhe i shan tifozët
Artikulli tjetërPrestigjozja britanike: Barcelona e ka Andres Inesta-n e ri…