AC Milan me kënaqi ka njoftuar se ka siguruar mbi një bazë të përkohshme të drejtën e opsionit për blerjen përfundimtare të futbollistit Soualiho Meïté nga Torino FC.

Mesfushori bashkohet me klubin Rossoner deri më 30 qershor 2021, dhe klubi italian këtë e njoftoi pak orë më parë, përcjell Korneri.net

Mesfushori francez i lindur në ’94 do të bartë fanellën me numrin 18, të veshur deri vitin e kaluar nga Ante Rebic. /Korneri.net

Artikulli paraprakLazio e deklasoi Romën, edhe Vedati pjesë e festës së madhe
Artikulli tjetërSavePorno Librarys, Data And Information