Kosovë – Islandë zhvillohet sonte në “Loro Boriçi” të Shkodrës me fillim nga ora 20:45 dhe interesimi dukët të jetë i madh sikurse në ndeshjen ndaj Kroacisë.

Sipas burimeve të “Korneri.net”, deri më tani janë shitur mbi 10.000 bileta dhe rruga që shpie drejt Shkodrës është e mbushur me makina me tifozë nga Kosova, të cilët në mënyrë private dhe të organizuar i’a kanë mësyrë “Loro Boriçit.

Artikulli paraprakZYRTARE/ Donis Avdijaj merr leje nga FIFA
Artikulli tjetërRanieri do të marrë trofeun “Pankina e Artë’ nga Federata italiane