Javëve të fundit është spekuluar vazhdimisht për një largim të mbrojtësit anësor, Mattia De Sciglio nga Milan për tek Juventus dhe këto spekulime si dukët do të marrin fund, shkruan “Korneri.net”.

Sipas burimeve të mediave italiane brenda klubit të Milanit, Fassone dhe Mirabelli i kanë dizajnuar De Sciglios një kontratë të re, e cila do ta mbante atë në “San Siro” edhe për tre vite të tjera.

Në fakt, bëhet e ditur poashtu se De Sciglio ka shprehur hapur dëshiren që të qëndrojë te Milani, por ka kërkuar pak kohë deri te pranimi i ofertës së zyrtarëve të klubit nga “Milanello”./Korneri.net.

Artikulli paraprakE pabesueshme se çfarë ndodh në basketbollin kosovar!!!
Artikulli tjetërFutbolli në zi, vdes trajneri i mirënjohur kosovar