MADRID, SPAIN - MAY 04: Mateo Kovacic of Real Madrid and Luka Modric of Real Madrid celebrate during the UEFA Champions League semi final, second leg match between Real Madrid and Manchester City FC at Estadio Santiago Bernabeu on May 4, 2016 in Madrid, Spain. (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Edhe në të kaluarën Milan dhe Roma kanë pasur cak të përbashkët në merkato dhe në fund klubi kryeqytetas ka dalur fitimtar, shkruan “Korneri.net”.

Sipas burimeve të mediave italiane, Milan dhe Roma për merkaton e verës synim kanë sërish të njejtin futbollist, i cili është hiq më pak se mesfushori kroat i Real Madrid, Mateo Kovacic.

Kovacic që pas transferimit të Real Madrid nga Inter asnjëherë nuk ka pasur minutazhën e duhur në ekip, kështu që një largim nga “Bernabeu” edhe mund të jetë i pritshëm./Korneri.net.

Artikulli paraprakVetëm ky futbollist mund t’ia marrë Messit “Këpucën e artë”
Artikulli tjetërE zbulon menaxheri: Bacca ka një ofertë konkrete, por ai mendon vetëm për….