Sipas mediave italiane, kalimi i Paul Pogba te Manchester United shihet pothuajse si punë e kryer dhe francezi tashmë është duke bërë gati valigjet për largim nga Torino.

Raportohet poashtu se Pogba do ti kushtojnë United saktësisht 132 mln euro, duke llogaritur të gjigja shpenzimet, përfshirë edhe bonuset për mesfushorin, kurse zyrtarizimi pritet të ndodhë këtë të dielë.

Artikulli paraprak“Milingona atomike” te Milan: Operacioni mund të mbyllet shumë shpejt
Artikulli tjetër‘Bomba’ e ditës: Cavani rikthehet në Serie A?