Mediat franceze ka lavdëruar portierin Juventusit, Giggi Buffon, madje France Football, ka publikuar nje liste me rivalet e mundshem te Ronaldos, i cili eshte favoriti numer nje per te fituar Topin e Arte, duke nominuar edhe Buffon.

Decizive do te jete finalja e Champions si nje sfide mes Ronaldos dhe Buffon, lojtaret simbol te te dy skuadrave, kur Juventus do te ndeshet me shume mundesi ne Cardiff ne finale me Real Madrid./Kornei.net.

Artikulli paraprakNga 31 në 34, Alves synon të barazoj numrin e trofeve me vjetët e tij
Artikulli tjetërKur Zidane humbiste finalen e Champions përballë Real Madrid [VIDEO]