Mediat franceze e quajnë punë të kryer rikthimin e Marcelo Bielsa të Olympique Marseille, pasi e pranoi dhe më pas e refuzoi stolin e Lazio.

Zyrtarizimi duhet të ndodhë javën e ardhshme, në datat 28 ose në 29 gusht

Në Francë e kanë bërë të sigurt rikthimin e tij në klubin në pronësi të Margarita Louis Dreyfus të një afaristi nga Luksemburgu dhe ish-presidentit të skuderisë F1 të Lotus, Gerard Lopez. Kalimi i “të çmendurit” është pritur mirë tifozeria marsejeze që flitet se do të kthehet në “Velodrome” bashkë me 6 lojtarë.

Artikulli paraprakHumbi medaljen e Artë, por provokoi brazilianët me 7 gishta lartë
Artikulli tjetërRonaldo, Beckham dhe Bieber në role filmi me Eastwoodin