E ardhmja e yllit të ri të skuadrës franceze Monaco, Kylian Mbappe, mund të jetë pikërisht skuadra aktuale, pasi ai sipas mediave spanjolle nuk mund të rrezikojë për moshën që ka të transferohet në një klub të madh evropian, shkruan “Korneri.net”.

Mbappe është duke u kërkuar nga klubet më të mëdha evropiane, të cilat janë të gatshme të zbrazin arkat për të, mirëpo sulmuesi është vazhdimisht në kontakte me agjentin e tij, duke marrë këshilla të nevojshme rreth pjekurisë së tij prej futbollisti dhe më pas të transferohet në ndonjë skuadër më të madhe se sa Monaco./Korneri.net.

Artikulli paraprakNëntë yjet e Premier League që mund të largohen në fund të sezonit
Artikulli tjetërSpalletti drejt lamtumirës! Trajneri i ri emër i dëshmuar në futbollin spanjoll