Sipas mediave franceze dhe spanjolle, superyllli brazilian Neymar është penduar për vendimin e marrë që të kalojë nga Barcelona tek Paris Saint-Germain.

Braziliani kaloi verës në Parc des Princes për një shifër rekord, por që tani ka mosmarrëveshje me Edinson Cavani dhe Unai Emery.

Neymar i mungon i biri, që ka qëndruar në Barcelona, ndërsa raportohet për tension në dhomat e zhveshjes që lidhet me privilegjet e sulmuesit./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Munishi merr vendimin e madh! Ka edhe një porosi konkrete për rivalët….
Artikulli tjetërArgjentina fitoi miqësoren me Rusinë