BRUSSELS, BELGIUM - APRIL 13: Zlatan Ibrahimovic of Manchester United holds off Youri Tielemans of RSC Anderlecht uring the UEFA Europa League quarter final first leg match between RSC Anderlecht and Manchester United at Constant Vanden Stock Stadium on April 13, 2017 in Brussels, Belgium. (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Sipas informacioneve të fundit të “Daily Mail”, Zlatan Ibrahimovic ka kërkuar nga zyrtarët e United që të vazhdojë kontratën edhe për një vit.

Ai ka refuzuar ofertat nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nga të cilat ishte vërshuar pas lëndimit që e pësoi.

Triumfi i Unitedit në Ligën e Evropës dhe pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve në sezonin e ri, ka bërë që Ibra të kërkojë qëndrimin në “Old Trafford”./Korneri.net.

Artikulli paraprakTifozët ëndërrojnë këtë dyshe, ndërsa fanellat veç janë të gatshme?!
Artikulli tjetërInter kërkon 55 mln euro, United ofron 15 mln më pak për kartonin e yllit kroat