Manchester United është pranë transferimit të yllit të Atletico Madridit, Antonie Griezmann. Sipas burimeve të “Manchester Evening”, Djajtë e kuq janë të vendosur për të sjelli sulmuesin francez në “Old Trafford” këtë verë.

“Manchester United është shumë pranë nënshkrimit të Antonie Griezmann”, raporton media pranë klubit britanik.

Griezmann po shfaq një formë shumë të mirë këtë sezon dhe Man United mendon se është i duhuri për të përforcuar sulmin e tyre pasi Ibrahimovic nuk dihet a do qendroj sezonin e ardhshëm. Të presim e të shohim deri në merkaton verore.

Artikulli paraprakTre humbje radhazi, a do të dorëhiqet De Biasi?
Artikulli tjetërEvazion fiskal, fati i Messi mësohet në fund të prillit