Mesfushori kolumbian i Real Madrid, James Rodriguez, është i pakënaqur me hapësirën e kufizuar për lojë në Santiago Bernabeu andaj kërkon një ekip të ri.

Reprezentuesi kolumbian është shumë pranë arritjes së marrëveshjes për transferim në Chelsea, raporton tabloidi britanik “Daily Mirror”.

“Blues” kanë edhe 150 milionë funte për të shpenzuar gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Dhe, një pjesë e madhe e tyre do të investohet në blerjen e Jamesit.

Artikulli paraprakNjë reprezentues zvicëran në “radarët” e Chelsea
Artikulli tjetërE thotë një ish-bashkëlojtar: Zidane vlente 200 mln euro