Reprezentuesi francez i skuadrës angleze Arsenal, Olivier Giroud, me gjasa të mëdha do të largohet nga Premier League, raportojnë mediat angleze. Skuadrat favorite për Giroud thuhet se janë ato italiane Milan dhe Napoli edhe pse nuk përjashtohet ndonjë skuadër spanjolle apo gjermane.
Kështu shkruhet dhe mendohet, por edne nuk është dëgjuar fjala e tij dhe e klubit londinez.
Artikulli paraprakJuventus, nëse dështon De Sciglio, opcion është reprezentuesi serb…
Artikulli tjetërE konfirmon Capello: Kam pasur kontakte me “FIGC” para emërimit të Ventura-s, por e kam…?