Mbrojtësi shqiptar i skuadrës spanjolle Valencia, Shkodran Mustafi, është bërë objektiv real i skuadrave angleze dhe e ardhmja e tij me sa dukët do të jetë Premier League, por jo Arsenali.

Raportohet se Arsenali është tërhjekur nga oferta për Mustafi, kurse në garë për mbrojësin është futur Chelsea.

Kujtojmë që Arsenal bëri ofertë prej 18 mln euro për Mustafin, kurse Valencia kërkonte prej 25-30 mln.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here