Njëri ndër stinorët më të dobët të skuadrës së famshme spanjolle Valencia ka qenë ky aktual, por ndoshta me kalimin e kohës rezultatet dhe loja e tyre si gjithomë e bukur dhe afikase do të vazhdoj, sidomos pas fitores së realizuar me plotë meritë ndaj Espanyol me rezultat 2:1.

Rezultati nuk është bindës, por lojën që e tregoi Valencia ishte ndër më të mirat në këtë edicion pasi dominoi në tërësi. Martin Montoya e kaloi në epëtsi skuadrën vendase për ta dyfishuar rezultatin Santi Mina, kurse krejt çfarë bënë mysafirët ishte goli i vonshëm i David Lopez.

Me këtë triumf Valencia ngadalë po largohet nga zona e kuqe.

 

 

 

Artikulli paraprakDrita nuk ndalet vetëm me Livorekën, lexone kush vjen pas tij…
Artikulli tjetërMilot Rashica shënoi gol ndaj Twentes së Bersant Celinës