Zhvillohej minuta e 93. e ndeshjes NYC-DC pranë rezultatit 2-2, dhe atëherë topi arrin te Frank Lampard. Pas pranimit shum ëtë mirë të topit, në mënyrë mjeshtërore dhe mënyrë rutinore shënoi golin e fitore duke elektrizuar atmosferën në stadium për fitoren e skuadrës së tij 3-2.

Edhe pse 38-vjeçar, ish ylli i Chelsea tregon edhe njëherë se është një mjeshtër i kësaj loje dhe me dy golat e tij deri më tani në kampionat, i jep mundësi NYC pozitën e parë në tabelë.

Artikulli paraprakF1, Ecclestone njofton marrëveshjen: Edhe 3 vite të tjera në Monza
Artikulli tjetërAncelotti “ndihmon” De Biasi-in: Kështu mposhtet Italia…