Thomas Tuchel ka kërkuar nga drejtuesit e Bayernit që të gjejnë një mesfushor qendror që do të rriste konkurrencën, shkruan Bild.

Dëshira e supozuar e Tuchel është Scott McTominay reprezentuesi  skocez të cilin Manchester United dëshiron ta heqë qafe, por e njëjta vlen edhe për lojtarin e Bayern, përcjell Korneri.net

McTominay do të vinte në formë huazimi dhe ekziston edhe një opsion sipas të cilit mesfushori holandez Ryan Gravenberch  do të shkonte në drejtim të kundërt, po ashtu në huazim. /Korneri.net

Artikulli paraprakNjë penallti e padhënë që çmend Bolognan, Motta zbulon bisedën me arbitrin
Artikulli tjetërRamos është afër Galatasaray-t