Jürgen Klopp e riktheu Liverpoolin në majën e futbollit anglez. Vitin e kaluar ai pushtoi Evropën me klubin e famshëm, dhe këtë sezon Anglinë.

Shumë tifozë të Liverpool kanë frikë se trajneri i shkëlqyer mund të largohet së shpejti nga klubi i tyre, dhe Steve McManaman, një ish-futbollist anglez, është i bindur se kjo do të ndodhë, përcjell Korneri.net

“Unë mendoj se Jürgen e do Liverpoolin dhe Premier League, por unë mund ta imagjinoj atë të rikthehet në Gjermani dhe të marrë nën kontroll Bayernin. Mënyra se si po funksionon ai klub dhe mënyra sesi shikojnë të gjithë trajnerët gjermanë, më thotë se largimi i tij atje është real. Dukej se Bayern është në rënie, por tani ai ka një ekip të shkëlqyeshëm në të cilin ka vend për  lojtarët me përvojë, por edhe për të rinjtë dhe të talentuarit, “tha McManaman.

“Nga ana tjetër, unë jam i bindur që as Reali dhe Barcelona nuk i interesojnë atij. Kjo nuk është e njëjtë  pasi Cristiano Ronaldo u largua nga Reali,” shtoi McManaman, i cili luajti për Liverpoolin nga 1990 deri në 1999, kur shkoi te Real Madridi.

Klopp filloi karrierën e tij  në Mainz në 2001. Ai qëndroi atje për shtatë vjet, si dhe në klubin tjetër Borussia Dortmund. Ai është pjesë e Liverpool që nga viti 2015. /Korneri.net

Artikulli paraprakEdhe një donacion i madh i kryetarit të FC Prishtinës
Artikulli tjetërMan.United ende vrapon pas Sancho, Dortmundi kërkon 128 milionë!