Pak më herët është mbyll ndeshja miqësore e sy skuadrave të Superligën e Kosovës.

Gjilani ka mposhtur Drenicës me rezultat 3-1, edhe pse kiq e zinjtë të parët kaluan në epërsi me golin e ish-anëtarit të Vëllaznimit, Darfan Rogova, shkruan Korneri.net

Megjithatë, pjesa më e mirë e Gjilanit ajo ofanzive sërish ka punuar mirë. Darko Nikaq me dy gola dhe Qëndrim Dautaj, i dhanë fitoren gjilanasve në miqësoren e luajtur në Durrëe, aty ky këto skuadra po i kalojnë ditëtbe funditvtë fazës përgatitore. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here