Humbje deri diku e pritshme e Gjilanit ndaj rivalit qipriot Apoel.

Kundërshtari ynë ka përvojë të madhe në garat evropiane dhe ishge e vështirë të imagjinohej fitorja ndaj tyre, por paraqitja e Gjilanit ishte pozitive, shkruan Korneri.net

Kishte gjëra negative në lojë kjo kuptohet, përvoj e paktë ndërkombëtare dhe ato gabime që ndikuan nē rezultat.

Mysafirët nuk ia dolën të shënonin penalltinë në kohën e rregullt të ndeshjes pasi Mousa Al-Tamari gjuajti mbi portë, kështu që ndeshja shkoi në vazhdime. Por, aty ishin fatale për skuadrēn tonë, sepse mysafirët shënuan dy gola përmes Georgios Efrem dhe Dieumerci Ndongala për rezultatin final 0-2. /Korneri.net

Artikulli paraprakShkëndija e Renova shtojnë përfaqësinë shqiptare në turin e dytë, eliminohet Shkupi
Artikulli tjetërKështu Mërgimi u përshëndet me shokët e tij Standard Liège para kalimit të Torino