Monaco's Colombian forward Radamel Falcao (Front) celebrates after scoring a header during the UEFA Champions League 2nd leg quarter-final football match AS Monaco v BVB Borussia Dortmund on April 19, 2017 at the Louis II stadium in Monaco. / AFP PHOTO / Valery HACHE (Photo credit should read VALERY HACHE/AFP/Getty Images)

Sa po ka përfunduar Ligue1, ku pas 38 xhirove intenzive gjithçka përfundon me spektakël.

Kampionët e rinj, futbollistët e Monacos edhe në xhiro e fundit kanë realizuar fitore me rezultat 1:3 në udhëtim të Rennes.

Nga ana tjetër edhe pse ishte në epërsi gjatë gjithë ndeshjes, por Caen arriti të nxjerr një barazim.

Fitore në xhiron e fundit nuk kanë realizuar Lyon, pasi ndaj Nice ndeshja u mbyll me rezultat 3:3, kurse Marseille ndaj Bastia me rezultat 1:0.

Duhet theksuar se këtë edicion pjesëmarrje në garat evropiane siguruan Monaco, PSG dhe Nice në Champions League, Lyon dhe Marseille në Europa League, kurse nga Ligue1 u larguan Nancy dhe Bastia, kurse Lorient qëndrimin në elitë do ta kërkojë nga barazhi./Korneri.net.

Artikulli paraprakIbrahimovic i gatshëm për finale!!!
Artikulli tjetërSupertalenti shqiptar rrëfen takimin me Ronaldon: Ja ç’farë këshillash mora…..