Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, me ç’rast janë mësuar 16 ekipet që do të vazhdojnë tutje në këtë garë dhe tetë emrat e ekipeve që do të vazhdojnë në Ligën e Evropës.

Tetë ekipet tjera kanë përfunduar për sivjet gjithçka në lidhje me garat evropiane.

Ekipet që janë kualifikuar tutje në “Champions” janë:

Grupi A

Arsenali
PSG

Grupi B

Napoli
Benfica

Grupi C

Barcelona
Manchester City

Grupi D

Atletico Madrid
Bayern

Grupi E

Monaco
Bayer Leverkusen

Grupi F

Dortmund
Real Madrid

Grupi G

Juventusi
Sevilla

Në Ligën e Evropës vazhdojnë Ludogorets, Beshiktas, Borussia Monchengladbach, Rostov, Tottenham, Legia, Coppenhagen, Lyon.

Në shtëpi mbesin Baseli, Dynamo Kievi, Celticu, PSV, CSKA Moska, Sportingu, Club Brugge, Dinamo Zagreb.

Artikulli paraprakBarazimi mban Borussian mbi Realin e Madridit
Artikulli tjetërJa me kënd do të mund të ndeshen në short Arsenal e Man City