Kur kanë mbetur vetëm edhe tetë ditë deri te përfundimi i afatit kalimtar dimëror, Milan po bëhet gati edhe për një goditje aty ku ndoshta i duhet më së shumti. Rosonerët kanë nevoj për një mbrojtës të djathtë dhe personi kryesor i Milanos së ri Massimo Mirabelli, ka qenë në Gjermani ku është takuar me agjentin e mbrojtësin 26-vjeçar brazilian me pasaportë ruse Mario Fernandez.

Ky i fundit është pjesë e klubit CSKA Moska deri më 2019, por ai mund të lirohet për një shumë rreth 8 milionë euro gjatë verës.

Për të parë cilësitë e tij, shikone videon.

Artikulli paraprakZYRTARE/ Marcelo dhe Modric shqetësojnë Zidanen. Ja sa do mungojnë
Artikulli tjetërJa kur mund të kthehet Dardan Berisha në Kosovë