Ylli francez, Kylian Mbappe është i bindur se Neymar është i lumtur në Paris Saint-Germain, duke hedhur poshtë spekulimet se sugjerojnë se ai ka prishje të raportove me trajnerin Unai Emery dhe disa pjesëtarë tjerë të skuadrës.

Braziliani së fundi është përfshirë në shumë thashetheme për situatën e tij te skuadra e re, PSG, por gjitha këto i ka hedhur poshtë, shoku i skuadrës së tij.

Mediet në Francë kanë bërë të ditur se marrëdhënia mes Neymar dhe Emery, nuk është aspak e mirë, dhe kjo vjen vetëm tre muaj pas transferimit të tij prej 222 milionë euro nga skuadra e Barcelonës, për t’u bërë futbollisti më i paguar në histori./Korneri.net.

Artikulli paraprakMaroku dhe Tunizia në botëror! Kjo kombëtare e njohur afrikane nuk arrin kualifikimin…
Artikulli tjetër“Marca”: Real Madrid të gatshme 200 mln euro për yllin botëror