Ndeshja midis PSG dhe Basaksehir, e cila u ndërpre të martën për shkak të një incidenti racist midis gjyqtarit të katërt dhe lojtarëve vizitorë me lëkurë të zezë, nuk përfundoi mirë për ekipin turk. Parisianët fituan bindshëm 5: 1.

Më meritori për këtë janë Neymar, i cili shënoi një hat-trick, dhe Kylian Mbappe, i cili shënoi dy herë. Me golin e parë, nga penalltia në minutën e 42-të, Mbappe u bë rekordmen i Ligës së Kampionëve, duke rrëzuar Leo Messin nga maja, përcjell Korneri.net

Në moshën 21 vjeç dhe 355 ditë, Mbappe u bë lojtari më i ri në histori që shënoi 20 gola në këtë garë. Messi ishte 22 vjeç dhe 266 ditë i vjetër.

Por, është në të vërtetë e pazakontë që Mbappe nuk e theu këtë rekord shumë më herët. Gjegjësisht, ai arriti 19 gola në Ligën e Kampionëve gati një vit më parë. Konkretisht, kjo e Premte, 11 Dhjetor, do të ishte një vit i plotë, dhe që atëherë ai ka luajtur nëntë ndeshje pa shënuar asnjë gol. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here