Autor i 7 golave në 36 ndeshje këtë sezon, Thiago Alcántara është një nga lojtarët më të shquar të Bayern Munchen . 26 vjeçari do të luajë sonte në Santiago Bernabeu në kuadër të Ligës e Kampionëve, ndaj Real Madrid. Por, para kësaj supersfide ka folur babai i tij Mazinho, i cili dha një intervistë për Sportbild, shkruan Korneri.net
Mazinho ka qetësuar tifozët bavarez me deklaratat e tij: “Ideja jonë është që Thiago të zgjasë kontratën e tij. Bayern Munich është një skuadër e madhe dhe kjo mundësi për djalin tim është fantastike. Mynih është qytet i madh në të cilin Thiago ndjehet për mrekulli, andaj besoj se do të vazhdojmë bashkëpunimin me Bayern”, tha ish-lojtari brazilian.

Artikulli paraprakRilindja e pabesueshme e Emmanuel Adebayor
Artikulli tjetërPas shumë vitesh, Milano epiqendra e merkatos evropiane