Mateo Kovaçiç mund të konsiderohet futbollisti më i ri i Manchester City-t. Mesfushori kroat ka arritur marrëveshjen me kampionët e rinj të Europës, të cilët nga ana tjetër kanë dakordësinë me Chelsean edhe për shifrën e transferimit.

Kështu në arkat e klubit londinez do të përfundojnë rreth 30 milionë stërlina, ndërsa Kovaçiç pritet të riktheheht në Angli për të kryer testet mjekësore, firmosur kontratën me Manchester City-n dhe bërë prezantimin zyrtar.

Mateo Kovaçiç mund të konsiderohet futbollisti më i ri i Manchester City-t. Mesfushori kroat ka arritur marrëveshjen me kampionët e rinj të Europës, të cilët nga ana tjetër kanë rënë dakord me Chelsean edhe për shifrën e transferimit.

Kështu në arkat e klubit londinez do të përfundojnë rreth 30 milionë stërlina, ndërsa Kovaçiç pritet të riktheheht në Angli për të kryer testet mjekësore, firmosur kontratën me Manchester City-n dhe bërë prezantimin zyrtar.

Artikulli paraprakMesfushori i Kosovës kthehet në kampionatin zvicëran
Artikulli tjetërMilan (Cardinale) po e shet “simbolin” e klubit! Ja pse është larguar Maldini