Përforcimi më i ri dhe reokord në futbollin anglez Romelu Lukaku nga Everton te Manchester United, ka bërë bujë të madhe në çdo aspekt, por ka përqarë në maksimum klubin United me Chelsea që ishte fare afër ta kthente në Stamford Bridge, shkruan Korneri.net.

Kjo tashmë mbetet e kaluar sepse Lukaku ka nis përgatitjet me klubin e tij të ri, por menjëherë dhomat e zhveshjes ka bërë që bashkëlojtari i tij Juan Mata të tallet me llogari të belgut.


Në fakt, Mata në shaka ka mbathur këpucët e Lukaku dhe dukej si një palaqo, sepse numri i këpucës së gjigantit belg është 47.5 apo me numër anglez (13.5), kurse gjesti me duar i spanjollit ka bërë që të gjithë të qeshnin sepse kjo foto e ka bërë xhiron e botës.
Këmbët e Lukakut janë shumë të mëdha, por tash pritet të dëshmohet në fanellën e re se a është njëmënd i madh edhe në fushën e blertë. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Drita transferon futbollistin nga Shqipëria
Artikulli tjetërSigal Prishtina e kuptoj kundërshtarin e parë në Champions League