Duket lajm i pabesueshëm, por mesfushori belg i Manchester United, Marouane Fellaini është shumë pranë kalimit te gjiganti turk Galatasaray, shkruan Korneri.net.
Mediat turke janë shump të sigurta se flokëgjati shumë shpejtë do të jetë në Stamboll për vizita mjekësore dhe kontrata e tij do të jetë e gjatë 5-vjeçare. Thuhet se tashmë kanë mbetur vetëm disa marrëveshje burokratike në mes klubebe që të finalizohet ky transferim i mirë për Galatasaray. /Korneri.net

Artikulli paraprakE pabesueshme: Mesfushori i Interit ndihmon Milanin për transferimin e një ylli
Artikulli tjetërMilan, misteri i numrit 7 ndez ëndrrat e tifozëve