Inter pësoi një shuplakë të madhe në turneun amerikan ICC. Neroaxurët pësuan humbje nga Tottenham me rezultat 6-1, në ndeshjen e zhvilluar në Olso. Pas katër golave të pranuar nga Bayerm tre nga Paris SG, tash pranon plot gjashtë nga Tottenham që shënoi përmes Kane (2), Lamela, Alli, Janssen dhe Harrison, ndërsa të vetmin gol për Interin e shënoi Ivan Perisic i cili së bashku me Ever Banega ishin lojtarët e vetëm që luajtën mirë.

Është një periudhë e errët e Interit në këto miqësore parasezonale, e sidomos me repartin defanziv që është jashtëzakonisht i dobët, dhe nëse nuk intervenohet shpejt, atëherë Inter do të ketë telashe të mëdha edhe në kampionat.

 

Artikulli paraprakReal Madrid e hap ‘arkën’, ja sa ofron për David Alaba
Artikulli tjetërMartina Hingis, pjesë e “Rio 2016”