Është një nga të preferuarit e Antonio Contes për krahun e majtë të mesfushës, por spanjolli Marcos Alonso duket se ka vendosur të rikthehet në atdheun e tij, pasi mediat iberike raportojnë se ka arritur marrëveshjen me Atleticon e Madridit.

I përfunduar jashtë planeve të Chelseat, për shkak të një zënke me trajnerin Lampard, Alonos nuk ka luajtur asnjë ndeshje në 3 muajt e fundit dhe ishte në pritje të hapjes së merkatos për t’u larguar nga Londra.

Sipas mediave spanjolle, marrëveshja mes Atleticos së Madridit dhe Chelseat është arritur për një huazim 6-mujor, ku Los Colchoneros kanë marrë përsipër të paguajnë gjysmën e pagës së Alonsos dhe kanë ruajtur të drejtën e blerjes për 10 milionë euro.

Marcos Alonso është rritur në akademinë e Realit të Madridit dhe më pas ka veshur fanellat e skuadrave si Bolton, Fiorentina, Sunderland e Chelsea, ndërsa më këta të fundit ka arritur fitojë edhe titullin kampion në Angli.

/Supersport.al

Artikulli paraprakEssay Writing Sample In Other Cultures.
Artikulli tjetërGoditja e dytë e Atalantas