Juventus me anë të faqës zyrtare ka njoftuar për gjendjen fizike të mesfushorit Claudio Marchisio,

Italiani i shoqëruar na Dr. Claudio Rigo, Shef i stafit mjekësor i Juventus, dje iu nënshtrua testeve klinike dhe instrumentale nga Dr Cugat në Barcelonë.

Testet klinike tregojnë nevojën se lojtari duhet ti nënshtrohet terapive të veçanta për forcimin e muskujve të gjurit të majt dhe për këtë arsye nuk do të jetë në despzicion të trajnerit Allegri, në 3-4 javët e ardhshme.

Artikulli paraprakMilan ska interesim për Rafinha
Artikulli tjetërShorti Europa League: Skënderbeu në Beograd