Braziliani Ronaldo është në telashe, shkruan Marca duke cituar dhimbjen që po përjeton me dy klube ku ai është pronari i shumicës.

Në Valladolid tifozët po protestojnë kundër tij, në Cruzeiro ai është në një seri prej tetë ndeshjesh pa fitore. Ronaldo u bë pronari shumicë i Valladolid në shtator 2018 pasi bleu 51 për qind të aksioneve. Në dhjetor 2021, ai mori kontrollin e Cruzeiro, klubi ku filloi karrierën e tij dhe investoi 70 milionë dollarë në të, përcjell Korneri.net

Së fundmi ka pasur një ndryshim trajneri në klubin brazilian. Aty fillimisht punoi Paulo Pezzolano, i cili tani është në Valladolid, u zëvendësua nga Pepa dhe tani është emëruar Ze Ricardo. Klubi është në ecurinë e tij më të keqe që kur braziliani i famshëm mori drejtimin, pesë pikë mbi zonën e rënies. Rezultatet e këqija i detyruan tifozët të kritikojnë dhe protestojnë.

Kështu është edhe në klubin spanjoll. Edhe pse e shpëtoi nga falimentimi, klubi është në pjesën e poshtme të tabelës së ligës së dytë spanjolle dhe Ronaldo është nën kritikat e tifozëve. Duke pasur parasysh formën dhe situatën e tij aktuale, Marca arrin në përfundimin se gjërat mund të marrin një kthesë edhe më të keqe për të. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilani kryeqyteti i ri evropian i futbollit, Barcelona ende e para me shikueshmëri
Artikulli tjetër“Nuk më interesojnë paratë dhe i urrej diskotekat”, Endrick përgatitet për Realin