Diego Armando Maradona fute swrish nw telashe. Legjenda argjentinase e futbollit ëshët bollukuar mbrëmjen e së dielës më aeroportin e Buenos Airesit për shkak të problemeve me dokumentacionin. Shtypi argjentinas njofton se “El Pibe”, po përgatitej për t’i nisur drejt Dubait i shoqëruar nga e fejuara e tij Rocio Oliva, por në momentin e dorëzimit të dokumentave, policia kufitare i komunikojë se posedonte një pasaportë të falsifikuar, ose më saktë mjeti i tij i identifikimit rezultonte i vjedhur.

Mirëpo Maradonda, me një tepmerament shpërthyes, është hedhur në kundërsulm, duke deklaruar se kjo situatë lidhej me politikën. Ai u shpreh se nuk do të lejonte njeri që t’i tregonte se cfarë duhet të bënte në jetë.

Prej 15 vitësh bën atë që dëshiron dhe nuk do të dëgjojë njeri t’i thotë se ç’duhet të bëjë të jetë. Denoncimi se i kanë vjedhur pasaportën, sipas 55-vjecarit, ishte një budallallëk. Ai shtoi më tej se avokati i tij kishte për detyrë për të hetuar këtë gënjeshtër të orkestruar nga ndonjë politikan. Maradona këmnguli se bëhet fjalë për një hakmarrje të njerëzve pranë presidentit Macri, të cilin e kishte kritikuar në shtyp.

 

Artikulli paraprakSi është kjo e mundur!!! (Video)
Artikulli tjetërKimonet e Majlindës stolisen me ngjyrë ari (Foto)