Paris SG shënoi fitoren e nëntë seonale, duke e deklasuar në udhëtim Angers 0:5.

Ishte mbrëmje e cila për parisienët ishte si një lloj treningu pasi paraqitja e tyre ishte e jashtëzakonshme, kur pa asnjë dyshim ishte natë e dyshes,Kylian Mbappe dhe Edinson Cavani, shkruan Korneri.net.

Mbappe e nisi dhe e përfundoi serinë e golave, për të shënuar një herë Julian Draxler dhe dy herë të tjera edhe Cavani. PSG ka mbledh 32 pikë, për momentin +7 nga Monaco që luan nëdrkohë me Guingamp. /Korneri.net

Artikulli paraprakFitore në sekondat e fundit
Artikulli tjetërBayern e fitoi bindshëm “der klassiker”