Manchester City nuk llogaritë më në të, Milan dhe Valencia po bëjnë luftë për shërbimet e tij. Mbrojtësi 25-vjeçar Eliaquim Mangala shtë një opcion shumë real për rosonerët të cilët sipas “Daily Star”, i ka kërkuar klubit anglez lojtarin në formë huazimi për një vit, ndërsa verën e ardhshme ta pagujë kartonin e tij për 18 milionë funte (rreth 25 milionë euro), ndërsa mos të harrojmë se lojtari ishte tramsferuar nga Porto për 40 milionë euro. Man.City nuk është kundër këtij opcioni, por është duke e pritur edhe ofertën e Valencias.

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here