Sulmuesi kroat Mario Mandzukic është bërë tema krysore në Turqi, apo më saktë për të përditshmen “Fotomac”, që e ka vënë në faqen e parë anëtarin e Juventusit duke e bërë atë si shënjestrën e parë kampionit dhe liderit aktual Besiktas.
“Nëse vendos të largohet nga Juventus, këtu mund t’i fitojmë të gjitha”, është shkruar në një komunikatë të klubit Besiktas.
Kjo ka ardh pasi është dëgjuar nëpër mediat italiane se Mandzukic mund të largohet në fund të stinorit nga Juevntusi, dhe më e mira e tij do të ishte të kalonte te klubi i famshëm turk.

Artikulli paraprakFutbollistët kriminel shqiptar arrestohen në Angli
Artikulli tjetërEdhe Pepe në Turqi?