Slaven Bilic është në prag të largimit (shkarkimit) nga West Ham United, shkruajnë mediat britanike. Forma e dobëte  skuadrës, ndeshjet e humbura me rezultate binëse sikur kjo e fundit nga Man City, ka shtyrë zyrtarët e klubit të mendojnë për dikë tjetër dhe emri i fundit që është përmend vjen nga Italia, apo dikur trajneri i Man.City, Roberto Mancini.

Jo rastësisht Mancini ishte present në stadium për ta parë nga afër duelin që i takoi në tërësi mysafirëve të cilët fituan 0:4. Emri i tij po lakohet si pasardhësi i mundshëm pas kroatit Bilic.

Artikulli paraprakBalloteli kthehet te Italia pas tri vitesh kundër skuadrës së fundit që luajti
Artikulli tjetërJuan Bernat drejt largimit, por ku do të shkoj