Sofyan Amrabat nga Fiorentina po shkon në Angli, por ende nuk dihet se për cilin klub.

Sipas mediave italiane, Amrabat është afër nënshkrimit për Manchester United, por kjo mund të ndryshojë nëse Liverpool hyn me një ofertë më të mirë, përcjell Korneri.net

Marokeni ishte një nga lojtarët më të mirë të Botërorit të kaluar. Ai është një mesfushor i fundit që është i shkëlqyeshëm në shkatërrimin e lojës, pozicionimin e shkëlqyer dhe i mirë në duele. Fiorentina po insiston disi ta shet, sepse është momenti më i mirë për të fituar shumë para nga ai. /Korneri.net

Artikulli paraprakSpalletti është trajneri i ri i Italisë
Artikulli tjetërBayern ka sjellë një portier të ri