Në Grupin A Manchester United ka realizuar fitore tejet të mundimshme në udhëtimin e vështirë te Benfica.

Golin e vetëm për skuadrën e Jose Mourinho e shënoi Rashford.

Nga ana tjetër po në këtë grup, Basel ka realizuar fitore të madhe në udhëtim të CSKA e Moskës, duke fituar me rezultat 0:2, me golat e Xhakës dhe Oberlin.

Pas tre xhirove në Grupin A kryson Manchester United me nënte pikë, pas ndodhet në vendin e dytë me gjashtë pikë të mbledhura./Korneri.net.

Artikulli paraprakBarcelona dhe Juventus fitojnë në shtëpi
Artikulli tjetërFIBA Eurocup: Dora e Artë e Shoshit i’a dha Prishtinës fitorën në Belgjikë